اقامت آلمان از طریق اشتغال به کار

اقامت آلمان از طریق اشتغال به کار

طبق ماده19a قانون اقامت آلمان (§ 19a AufenthG ) کارت آبی اتحادیه اروپا به اتباع کشورهای ثالث (جهان سوم)، که دارای مدرک یا شرایط تحصیلی مشابه با سطح مدارک تحصیلی اتحادیه اروپا باشند، اجازه میدهد مجوز اقامت برای استخدام دریافت کنند. کارت آبی اتحادیه اروپا مجوز اقامت چهارساله است و یکبار صادر میشود و طبق شرایط مشخصی تبدیل به اقامت دائم میشود.

خدمات ما در زمینه اشتغال در آلمان

– مصاحبه حرفه ای بمنظور تشخیص و سنجش پروفایل و شرایط متقاضی

– تجزیه و تحلیل و تنظیم پروفایل و رزومه متقاضی

– اطلاعات راجع به کلیه مدارک دانشگاهی و سوابق کاری لازم جهت تقاضای کار در آلمان

– ترجمه رسمی کلیه اسناد و مدارک تحصیلی و تاییدیه های شغلی توسط مترجم رسمی دادگستری آلمان (پس از ارسال اصل مدارک به دفتر ما در آلمان)

– ارزشیابی مدارک دانشگاهی متقاضی کار در اداره های مربوطه در آلمان

– تنظیم و تدوین تاییدیه های لازم و استاندارد آلمان از کارفرمایان ایران با ترجمه آلمانی

– معرفی متقاضی به شرکتهای معتبر و کارفرمایان آلمان (نسبت به تقاضا و تخصص متقاضی)

– جهت کاریابی برای متقاضی کار در آلمان، شرکتهای معتبر و پارتنرهای تجاری که با شرکت ما قرارداد همکاری در زمینه تامین منابع انسانی و مدیریت پرسنل دارند در الویت قرارداده میشوند.

– درج آگهی تخصصی تقاضای کاربا ذکر پروفایل متقاضی در بزرگترین و معتبرترین پورتالهای کاریابی و استخدامی در آلمان، من جمله پورتال اداره کار دولت فدرال آلمان (تحت پوشش وزارت کار آلمان)

– آماده سازی متقاضی توسط مربیان و مشاورین ما پیش از مصاحبه با کارفرمایان آلمان

– مشاوره حقوقی راجع به قوانین اقامت وشرایط تمدید اقامت به اقامت دایم آلمان پس از کسب بلوکارت (کارت آبی)

– مشاوره میان فرهنگی (جهت آشنایی با فرهنگ کار و زندگی در آلمان) در مرحله اول کاری به موکل

– در مدت قرارداد به پرسشهای متقاضی توسط ایمیل و با هماهنگی قبلی از طریق تلفن یا اسکایپ پاسخ داده خواهد شد. متقاضی هر 4 هفته از وضعیت و نتیجه کار مطلع خواهد شد و از طریق تماس تلفنی و کتبی با شرکت مشاوره تجاری آریان در آلمان  گزارش کامل از روند کار دریافت خواهد کرد.

– توجه: باطلاع متقاضیان محترم میرسانیم که اغلب اطلاعات مهاجرتی درسایتهای اینترنتی شرکتهای مهاجرتی داخل و خارج ایران اشتباه یا ناقص میباشند. موسسه ما با استناد به اطلاعات موثق اداره مهاجرت آلمان و مراکز دولتی و وکلای مجرب آلمانی اطلاعات بروز و صحیح قوانین اقامتی و مهاجرتی در اختیار ایرانیان قرار میدهد. هدف ما اطلاع رسانی و مشاوره صحیح و کمک به استعدادهای ایرانی جهت یافتن راه صحیح مهاجرت به آلمان با پیشرفت تحصیلی و شغلی سریع، استفاده از زمان و فرصتهای استثنایی ودرعین حال ریسک و خطر کم و بدون اتلاف وقت میباشد.( منابع ازاداره فدرال مهاجرت در آلمان) http://www.bamf.de/EN/Startseite/startseite-node.html

فواید دیگر کارت آبی: با کارت آبی اتحادیه اروپا میتوانید در همه کشورهای اتحادیه اروپا (بجزانگلستان، ایرلند و دانمارک) بدون ویزا 90 روز اقامت داشته باشید. همچنین مجوز اقامت تا 12 ماه در یک کشور ثالث (خارج از اتحادیه اروپا) دارید. اعضای خانواده شما هم میتوانند به همراه شما بدون ویزا سفر کنند و اقامت داشته باشند. طبق شرایط ذگر شده در بالا اقامت دائم اعطا میشود. (طبق ماده 19 قانون اقامت)

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا یا بلو کارت :

– مدرک فارغ التحصیلی ارزشیابی شده (ارزشیابی مدارک تحصیلی در اداره مربوطه در آلمان توسط مرکز ما انجام میشود)
– ارائه یک قرارداد اشتغال یا یک پیشنهاد شغلی مناسب
– اثبات حداقل حقوق سالانه حداقل 52000 یورو
– استثنا: صدور کارت آبی اتحادیه اروپا به فارغ التحصیلان رشته های علوم طبیعی، ریاضیات، مهندسین (همه رشته های مهندسی بویژه برق و مکانیک) و همچنین متخصصین فناوری اطلاعات (آی تی) و پزشکان بر پایه حقوق و دستمزد پایین تر بمیزان 40.560 یورو میباشد.
– برای قراردادهای کاری کمتر از 4 سال، اعطای مجوز اقامت محدود به مدت زمان قرارداد کار بانضمام سه ماه اضافه بر آن زمان امکانپذیر میباشد.
معمولا برای دریافت اقامت توسط اشتغال به کار نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی نمیباشد. لذا پیشنهاد موسسه ما به متقاضیان محترم این است که جهت ایجاد روابط بهتر و زندگی در آلمان یادگیری زبان آلمانی را در ایران شروع کنند.

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

خدمات شرکت ما توسط مشاورین و کارشنا سان مجرب و مسلط به زبانهای آلمانی، فارسی ، فرانسوی و انگلیسی ومتخصصین امور بین الملل به شما ارائه داده میشود و رضایت شما همواره برای ما حائز اهمییت میباشد.

آیا به دنبال راهکاری برای اقامت و یا تجارت در اروپا و آلمان هستید ؟